Akasya Ağacından Bonsai Yapılır mı?

Akasya ağaçları her ne kadar narin ve zor bir bakıma sahip olarak bilinse de bazı detaylara dikkat edilerek bu ağaçlara kolaylıkla bakılabilir. Bonsai minik ağaçlar olarak bilinir. Bu minyatür ağaçların her birinin zaten özel bir bakıma sahiptir. Bonsai olarak hazırlanan ağaç ya da bitki cinsinin istediği bazı özelliklerde buna eklendiğinde narin ve zor olduğu söylenir.

Akasya ağaçlarından bonsai tasarımın yaratılması uzun bir zaman dilimine sahiptir. Minyatür ağaçlarının tasarlanması işleminde hem akasya ağacının isteklerine yanıt vermeniz hem de bonsai uygulama tekniklerine yer açmanız gerekir. Bu sebep ile bonsai uygulama tekniklerini ve akasya ağacının isteklerini de öğrenmeniz gerekir.

Bonsai Teknikleri ile Akasya Ağacının Tasarlanması

Bonsai tekniklerini uygulamaya başlayarak yeni filizlenmekte olan akasya ağacınızı hoş bir minyatür ağaç tasarımına dönüştürebilirsiniz. Akasya ağaçları özellikle kırmızı topraktan hoşlanır. Bu seçimi bulamıyorsanız normal toprak tercihine de yer açabilirsiniz. Güneşten hoşlanan akasyalar ayrıca nemli bir köke sahip olmayı da sever.

Akasya ağacınızın bonsai tasarımına dönüşmesi birkaç sene sürerken bu tasarımda saksı büyütmemeye özen göstermeniz gerekir. Saksının genişletilmesi yıllarca uyguladığınız teknikleri boşa çıkararak akasya ağacınızın özüne dönüş yaparak asıl ebatlarına ulaşmasına destek olacaktır. Bonsai olarak ya da bodur olarak bonsai akasya ağacınızı ev ya da iş yeriniz için tercih ederek çiçeklenme döneminde de muhteşem kokusundan faydalanabilirsiniz.

Leave a Reply