Bonsai Ağaç Siparişi Nasıl Verilir?

Son yıllarda herkes tarafından büyük bir ilgi görmeye başlayan bonsailer, hediye olarak da sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel bitkiler arasında yer almaktadır. Bonsai ağaç siparişi nasıl verilir ve nelere dikkat etmek gerekir merak ediyorsanız bu yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz.

Bonsai ağaç siparişlerini internet üzerinden online olarak verebilirsiniz. Ancak online olarak bonsai ağaç siparişi vereceğiniz zaman alışveriş yapacağınız firmayı iyi bir şekilde araştırmalısınız. Güvenilir olmayan firmalardan sipariş verdiğiniz zaman siparişiniz geç gelebilir ya da yanlış adrese teslim edilebilir.

Ayrıca güvenilir olmayan firmaların bonsai ağaçları cansız bir görünüme de sahip olabilir. Daha canlı bonsai ağaçlarını sipariş verebilmek için kaliteli ve güvenilir yerleri seçmelisiniz.

bonsai-bakimi

Bonsai Ağacı Nasıl Sulanır?

Hediye olarak bonsai ağacı sipariş edecekseniz alışveriş yapacağınız firmaya sizin adınıza not yazıp yazamayacaklarını da sormalısınız. Hediye olarak çiçek gönderileceği zaman çiçeğin içerisine sıkıştırılacak olan not büyük bir anlam taşımaktadır.

Kendi duygu ve düşüncelerinizi anlatabileceğiniz bu ufak notlar hediye gönderdiğiniz kişinin daha da mutlu olmasını sağlayabilmektedir.

Bonsailer bakımı kolay olan bitkilerdir. Ancak sulama konusuna dikkat edilmelidir. Aşırı sulama yapmak çoğu bitki türünde olduğu gibi bonsailerde de zararlıdır. Bonsaileri uzun ömürlü olarak yetiştirebilmek istiyorsanız sulama işlemini yapmadan önce toprağı kontrol etmelisiniz. Yaz aylarında haftada 1 defa, kış aylarında ise 2 haftada 1 defa sulama yapmanız yeterli olacaktır.

Leave a Reply