Bonsai Ağacı Ne Değildir?

Bonsai ağaçları ile ilgili olarak birçok farklı birçok şeyi duyabilirsiniz. Bu duyduklarınız arasında yanlış olan bilgilerde rastlamak mümkün. Oldukça hassas bir bakıma sahip olan bonsai ağaçları ile ilgili olarak yanlış bilgiler onlara bakacak olan kişilerde yanlış yönlendiriyor. Bu nedenle bonsai nedir yerine ne değildir konusunda bilgi sahibi olmakta oldukça önem taşıyor.

Bonsai Ağaçları Hakkında Yanlış Bilgiler

  • Bonsai ağaçları ile ilgili olarak söylenen bitki sözü yanlıştır. Bonsai bir ağaçtır. Dört mevsim yeşil olan çam cinslerini ayırırsak diğerleri yaprak açar, yaprak döker, çiçek açar ve meyve verirler.
  • Minyatür ağaç olarak da adlandırılan bonsai oldukça hassas bir bakıma ihtiyaç duyar. Sürekli olarak istenen minyatür boyda kalması için bakımlarının budamasının yapılması gerekir. Eğer bonsai ağacınızın daha büyük saksıya ya da bahçeye ekerseniz yani bonsai gelişimine durursanız eski formuna kısa sürede kavuşarak normal bir ağaç olacaktır.
  • Bonsai ağaçları sanılanın aksine sadece iç mekân için tasarlanmazlar. İç mekânda yetiştirilenler daha çok tropikal iklimi seven özelliklere sahip olan çeşitlerdir. Dış mekân yani balkon ve teraslara da bakıma uygun olan cinsleri de bulunuyor. Seçim yaparken bakım yapacağınız alana göre tercih yapmanız önerilir.
  • Bonsailer ilk etapta minik bir fidandan farksızdır. Hali hazırda olan bonsai alımınızda ise ürün gelişimi uzun olmayan daha küçük seçimlere yer vermeniz önerilir.

Leave a Reply