Bonsai Ağacının Bakımı

Bonsai, saksıdaki minyatür ağaçtır. Egzotik görünümünün yanı sıra bulunduğu ortama estetik bir güzellik de katar. Boyut olarak küçük olsalar dahi genetik olarak normal ağaçlarla aynıdır. Özel budama ve bakım tekniği kullanılarak büyütülür. Bonsai ağacının ilginç tasarımlarını kataloglara bakarak görebilir ve sevdiklerinize hangi ağaç türünü göndereceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İnternetten ilginç bonsai türlerinin özelliklerini inceleyerek hemen siparişinizi verebilirsiniz. İstediğiniz adrese teslim edilir ve sevdiklerinize her zaman özel olduklarını hissettirirsiniz. Özel bir ağaç türü olduğu için sevdiklerinize, yakın arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Bonsai Ağacının Bakımındaki Hassas Noktalar

Bonsai minyatür ağacının sulama işlemi önemlidir. Çok fazla su verdiğiniz zaman çürür, az verdiğiniz zaman kurur. Bu nedenle bitkinin toprağına bakmalı ve nemini kontrol etmelisiniz. Sulama işlemini nazik şekilde yapmalı ve toprağın suyu iyice emmesini beklemelisiniz. Çok sıcak havalarda gün aşırı sulama yapın. Soğuk havalarda ise üç günde bir su vermeniz yeterlidir. Düzenli bakımını yaptığınız zaman uzun yıllar yaşar.

bonsai-agaci

Bonsai Minyatür Ağacına Bakarken Dikkat Edilecekler

Minyatür ağacınızı çok soğuk ortamlardan korumalısınız. Vitamin desteğine ihtiyacı olduğu için yılda 4 kez vitamin ile beslemeyi ihmal etmeyin. Bonsai bitkisi budandıkça güzelleşir. Bakım sırasında budamanın itina ile yapılması gerekir. 3 yılda bir toprağını değiştirmelisiniz. Bonsai ağacını çok karanlık ortamda tutmayın. Gündüzleri aydınlık ve güneş gören bir yere koymalısınız.

Leave a Reply