Bonsai Seçiminde Akasyalar

Her ne kadar akasya denilince akla ilk gelen beyaz üzün dalı gibi görselle sahip olan hoş kokulu çiçekler gelse de akasyalar yüzlerce farklı cinse sahiptir. Hatta genel olarak karşımıza çıkan ve günlük hayat içinde gördüğünüz birçok ağacın bile akasya cinsi olması mümkündür. Akasya ağaçları genel olarak insanlar tarafından narin bir özelliğe sahip olan ve zor bakımı yapılan bir ağaç olarak bilinir. Aslında zor bakıma sahip olan değil isteğin tam olarak bilinmediği durumlar vardır. Bir bitkinin ya da ağacın tam olarak ne istediğini bilmeniz ve buna yer açmanız o bitki ya da ağacında sizin ile beraber yıllar boyu kalmasını sağlayacaktır.

Bonsai uygulamalarında akasya çiçeklerine yer açılarak çiçeklenme sonrasında evinizde muhteşem bir kokuya yer vermenin avantajını yaşayabilirsiniz. Sadece ev değil aynı zamanda iş yeriniz içinde bu tercihe yer açma şansınız bulunuyor. Akasya bonsai tasarımlarını sevdikleriniz için de seçerek satın alabilirsiniz.

Akasya Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akasya bakımı ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli etken güneştir. Günde 6 saat güneşlenmekten hoşlanacak olan akasya öğlen dik gelen güneş ışığından ise hiç hoşlanmaz. Köklerinin nemli olmasını seven bu ağaç kış aylarında oluşan aşırı soğukları da pek sevmez. Kış aylarında çok soğuk hava iklimine sahip olan yerlerde akasya ağaçları bu sebep ile yetişmez.

Leave a Reply