Bonsai Seçiminin İncelikleri

Farklı birçok tekniğin oluşturulması ile beraber hayatta geçirilmekte olan bonsailer farklı bitkilerden yaratılabilen tasarımlardır. Uzak doğunun güzelliği ile beraber yeşeren ve güzelleşen bonsai tasarımları ilk yaratılmış olan bölge içinde ayrıca felsefik bir fikre sahip olan uygulamalardır. Bonsai tasarım modellerinin yaratılması işlemi sırasında birçok tekniğin kullanılması sonrasında bu uygulamaların gerçekleştirilmeyeceği anlamına gelmez. Bu sebep ile bonsai alımınızı yaparken bakımı ile ilgili de bilgi edinmeniz önemlidir. Bazı bitki ya da ağaçlar özellikle gün ışığını isteyip soğuktan korunması gerekirken bazılarını ayrıca bu tip bir beklentisi yoktur veya az ile yetinebilir. Bu sebep ile alım yaparken ofis ya da iş yerinizin bonsai için uygun olup olmadığına da dikkat etmeniz önerilir.

bonsai bitkisi

Hediye Olarak Bonsai Tercihinde Seçim

Bonsai tasarımları özellikle hediye seçiminde sıklıkla karşımıza çıkan uygulamalardır. Bu aranjmanları sevdiklerinize hediye ederken de onların ev ya da iş ortamları ile olan uyumluluğa önem vermeniz tavsiye edilir. Bunun yanı sıra farklı bonsai uygulamaları içinden seçiminizi de buna göre yapmanız gerekir. Özellikle sevdiklerinize hediye olarak sunacağınız ürün tercihinizde ise bakımı kolay olan tercihlere yer açarak avantaj yaratabilirsiniz.

Çam ağaçlarından erguvanlara ve hatta meyve ağaçlarına kadar birçok farklı ağaç ve bitki bonsai tekniği ile hazırlanabiliyor. Bazı çalı tarzı olan çiçeklerde de bu uygulama oluşturularak farklı bir tasarım yaratılabiliyor.

Leave a Reply