Çalışma Odasında Bitki Yetiştirmenin 5 Faydası

Günümüzde evde çalışma popüler hale geldi. Birçok kişi ev ortamında kendi işini ya da farklı iş alanlarını hayata geçirerek geçimini sağlıyor. Evde çalışacak olan kişilerin iş disiplini içinde olmaları için ayrı bir alanın yaratılması gerekir. Bu ayrı alanın sade olması ve gereken eşyaların alan içinde bulunması son derece önemlidir. Aynı zamanda çalışma alanının mümkün olduğu kadar pencere yakınında bulunması da önerilir. Bu alanda yapılacak olan dekorasyon uygulamasında bitkilere yer açmak ise çalışma motivasyonunuz için olumlu birçok etkiyi de beraberinde sunar. Bu sebep ile evde çalışan sevdiklerinize onları olumlu etkileyecek olan bitkileri hediye ederek destek olabilirsiniz.

bonsai-agaci-1

  1. Yaratıcılığı artırır

Çalışma odalarında bitki bulundurmak yaratıcılığı artırır. Daha olumlu ve sakin olunmasına destek olur.

  1. İlham verir

Bitkiler kişilerin çalışmalarında ilham veren özelliklere sahip olup ortamda farklı bir havanın yer almasına destek olur.

  1. Pozitif enerji sunar

Çalışırken yorgun düşülmesi muhtemeldir. Çalışma alanı içinde yer alan bitkiler pozitif enerji sunarak kişinin alanda daha fazla zaman geçirmesine etki eder. Bu da daha verimli bir çalışmaya etki eder.

  1. Havanın nemlenmesini sağlar

Oda içinde yer alan havanın nemlenmesine destek olarak daha rahat bir alanda çalışmanın gerçekleşmesini destekler.

  1. Zihni Açar

Oksijen salınımı yaparak zihnin daha dinç olmasına yardımcı olur.

Leave a Reply