Çiçek Diyarı Bonsai Çiçeklerinde Bir Numara

Bonsai hakkında en çok sevilen taraflardan biri de yaşayan bir sanat olması. Bonsai ağaçları, zamanla ve mevsimler boyunca değişir. Özellikle yaprak döken ağaçlar yaprakların rengindeki değişken güzellikler ile hayatın sürekliliğini vurgular. Evinizde bir bitki olsun istiyorsanız bunun bir bonsai olması, hayatınıza katacağınız bir değerdir.

Bonsai Nedir?

Japon kültüründen gelen Bonsai kelimesi tam anlamıyla saksı ağacı anlamına geliyor. Bununla birlikte, daha fazlası var. Bonsai, bir ağaç veya çalıyı budamak ve şekillendirmek ve bir kapta sağlıklı bir bitki olarak, gerçek, yaşlı bir ağacın ve doğal bir manzaranın minyatür bir kopyasını tasvir eden sanat ve bilimdir. Birçok usta, yazar ve uygulayıcı, sert gövdeli bitkilerde dâhil olmak üzere bonsai kapsamını genişletti. Bonsai artık, botanik olarak ağaç veya çalı olarak sınıflandırılmadığı gibi, bazı ot ve otsu bitkiler de kapsama dâhil edildi. Ayrıca, tek bir ağaç, bir çift veya bir grup ağaçtan oluşabilir.

pachira

pachira

Bonsai Bitkisi Nereden Alınır?

Bonsai bitki dünyasının çok geniş bir kısmında uygulanabilir, dekoratif bir canlı çiçek sunumudur. Pek çok ağaç bonsai yani saksı ağacı şekline dönüştürülüyor. En popüler bonsai türleri; Pachira Bonsai, Ficus Bonsai, Zeytin Bonsai, Zelkova Bonsai, Polyscias Frutikosa Bonsai, Açelya Bonsai olmakla birlikte seçenekler sonsuz. Fakat en orijinal bonsailer nerede satılır diye soracak olursanız, Çiçek Diyarı bonsai çiçeklerinde bir numara diyebiliriz. Zevkle tasarlanmış bu minyatür ağaçların imajlarına hayran kalabilirsiniz.

Leave a Reply