Çiçek Veren Bonsai Ağaçları

Bonsai ağaçları her ne kadar Japon kültüründen gelen bir minyatür ağaç türü olarak karşımıza çıksa da özel bir işlem sonrasında bonsailer üretilir. Bonsai ağacınızı normal bir toprağa ektiğinizde yani bahçenize ya da oldukça büyük olan bir saksı içine asıl formuna yani gerçek ağaç formuna kısa zaman içinde dönecektir. Bu neden ile bonsai ağaçların her daim saksılarının değişiminde dikkatli olunması ve türün inceliğinin ve formunun değişmemesine önem verilmesi gerekir.

Bonsai ağaçlarının en beğenilen türleri arasında elbette çiçeklenen çeşitleri yer alıyor. Mor, pembe, beyaz, sarı gibi birçok renk çiçeklere shaip olan bonsai ağaçları arasında beğeninize hitap eden seçime yer vermeniz mümkün. Çiçek veren bonsai ağaç seçiminde dikkat etmeniz gereken çiçekli olan yapısının tüm yıl boyunca olmayacağını bilmenizdir. Normal çiçekli bir ağaç nasıl zaman içinde çiçek açıp sonrasında çiçekleriniz döküp uykuya geçerse bonsai ağacınızda aynısını yapacaktır.

Sevdiklerinize Hediye Seçiminde Bonsai Aranjmanı

Sevdiklerinizde hediye seçiminde bonsai aranjmanlarına yer açabilirsiniz. Özellikle çiçek ya da meyve veren özelliğe sahip olan bonsai ağaç türleri onları daha mutlu edecektir. Bunun yanı sıra saksı aranjmanları ve fanus içinde bulunan bonsai ağaç uygulamaları da sevdikleriniz için özel olarak hediye seçenekleri arasında bulunan özelliği ile orijinal bir tercihtir. Beğenilerine hitap eden seçimi yaparak hemen siparişinizi oluşturarak hediyenizi sunabilirsiniz.

Leave a Reply