En Beğenilen Bonsai Çeşitleri

Ülkemizde oldukça popülerlik kazanmış olan bonsailer artık neredeyse her evin ve her işyerinin baş köşesinde mevcut. Muhteşem duruşları ve doğal görünümleriyle bitki yetiştirmekten hoşlananların da favorisi olabilen bu minyatür ağaçlara bonsai siparişivererek kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Hatta istediğiniz adrese teslimatının yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

Bonsai Siparişi Verilebilen Türler

Bu bodur ağaçların farklı türleri bulunuyor. Siz de internet üzerinden online olarak bonsai gönderdiyerek bu türlere sahip olabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz türler ise şöyle:

Akçaağaç Bonsai

Japonya, Çin ve Kore’ye özgü olan akçaağaç bonsailer 5 uçlu yapraklara sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Kırmızı ve yeşil renklerde türleri de bulunan bu bonsailer tüm dünyada en çok tercih edilenler arasına başı çekiyor.

 Ardıç Bonsai

Yetiştirilmesi ve şekil verilmesi en kolay olan ardıç türüdür. Son derece hızlı büyüyerek bir ağaç şeklini çok hızlı almasıyla ön plana çıkan bu türler de evlerde dekoratif amacıyla en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

GöknarBonsai

Soğuk ortamlara karşı daha dayanıklı olan bu türler yapraklarını kolay kolay dökmez. Bu nedenle yıl boyunca yeşil görünümünü çoğunlukla koruyor. Suyu çok fazla sevmediği için az miktarda su kullanımı yeterli olabiliyor.

Akasya Bonsai

Sıcak iklimlerde yetişebilen bu tür ise dikenlerinin olmasıyla ön plana çıkıyor. Kış mevsiminde sadece iç mekanda yaşayabilmesi nedeniyle genellikle dış ortamlarda bu tür tercih edilmez. Akasya türü güneş ışığını çok sever.

Leave a Reply