Gösterişli Bonsai Tasarımları

Bonsai tasarımları farklı görsellikleri ile hemen hemen herkesin beğenisini kazanıyor. Bu uygulamalar zahmet içeren tasarımlar olması nedeni ile de dikkat çekiyor. Bir bonsai uygulamasının tamamlanması birkaç yılı alırken özellikle meyve veren ağaç bonsailer ise daha fazla süre de tamamlanır. Gösterişli bir hediye tercihine yer açmak ve sevdiklerinizi hayran bırakacak bir tercihe yer vermek için bonsai tasarımlarından yararlanabilirsiniz.

zeytin bonsai

Gösterişli bonsai tasarım modelleri arasında değişik cinse sahip olan yüzlerce farklı uygulamaya yer veriliyor. Bu tasarım modellerinde bulunan meyve veren, çiçeklenen, değişik yaprak yapısına sahip ya da yaprak dökmeyen iğneli yaprak yapısına sahip seçimlerden herhangi birini seçerek sipariş verebilirsiniz.

Bonsai Bakım İncelikleri

Sadece sevdikleriniz için değil aynı zamanda kendi ev ya da iş yeri dekorasyonunuz içinde gösterişli yapıya sahip olan bonsai tasarımlarına yer açabilirsiniz. Bakım detayları ise her ağaç çeşidi ya da bitki çeşidi için farklıdır. Bu sebep ile bonsai tasarımının ne istediğini detaylı olarak öğrenmeniz önerilir. Bunun yanı sıra ise genel olarak bonsai formunu kaybetmemesi içinde yapmanız gereken bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar arasında ise budama ve çimdikleme en sık yapılan çalışmalardır. Aynı zamanda bonsai tasarımınızın saksı değişiminde ise sadece bir boy büyüye geçirmeniz önerilir. Çok büyük saksıya geçilmesi ya da toprağa ekilmesi ise zaman ile bonsai formundan çıkarak özüne dönmesini sağlar.

Leave a Reply