İş Yerleri için Bonsai Ağaç Dekorasyonu

İş yerleri genel olarak daha sade dekorasyona sahip olan mekanlar olmasının yanı sıra doğanın etkisine sahip olan bitki ve ağaçlar ile bu alanların hareketlenmesi ise enerjinin artmasına katkı sağlıyor. Farklı birçok çiçek ve ağaç seçenekleri ile iş yerinin girişini, ofisinizi ya da bekleme odalarına ayrı bir etki kazandırabilirsiniz. Özellikle iş yeri, dekorasyonunda bonsai ağaçlara yer vermeniz ortamda odak noktası yaratırken ayrıca son derece hoş bir dekorasyon tamamlayıcı olarak yer alacaktır.

Bonsai ağaç seçiminizde ister yaprak döken ister de yaprak dökmeyen özelliğe sahip seçenekler arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Sadece kendi iş yeriniz için değil sevdiklerinizin iş yeri içinde bonsai ağaç seçenekleri arasından seçim yapıp bu tasarımı hediye olarak gönderebilirsiniz.

Bonsai Ağaç Seçimi Nasıl Yapılır?

Bonsai ağaçları içinde seçim yaparken özellikle ağacı konumlandıracağınız alanı önceden belirlemeniz önemlidir. Güneş isteyen ağaçların yanı sıra alaca güneşten hoşlanan ağaçlarda yer alıyor. Bunun yanı sıra sulama sıklığını ise toprağın nemlilik oranına bakarak belirleme şansınız bulunuyor.

Bonsai ağaçları arasında her ne kadar her daim yeşil olan görüntüsü ile ilgi gören iğneli yaprağa sahip çeşitler olsa da bunun sonrasında çiçeklenen ağaçlar yer alıyor. Çiçeklenme zamanında özellikle hediye olarak tercih edilen bu ağaçların bazılar da meyve vermesi ile beraber ortama hem hoş bir görüntü hem de hoş bir kokuyu da sunuyor.

Leave a Reply