İstanbul Bonsai Siparişi Ver

Çin’den tüm dünyaya yayılan bonsai minyatür ağaçları ile sevdiklerinize özel bir sürpriz yapabilirsiniz. Bulunduğu ortama zarif bir hava katar. Dekoratif etkisi nedeniyle iç ve dış mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Düzenli bakımı yapıldığı zaman uzun yıllar sağlıklı şekilde yaşar. Minyatür ağaç türü olduğu için belirli bakıma ihtiyaç duyar. Doğanın etkisini evinizde yaşayabilir, sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.

Saksıdaki Ağaç Bonsai Nasıl Bakılır?

Genetik olarak diğer ağaçlarla aynıdır. Budama işlemi titizlikle yapılırsa şeklini korur. Budama işleminde dallarının da aynı şekilde temizlenmesi ve şekil verilmesi gerekir. Çok aşırı soğuk havaları sevmeyen bonsai bitkisine yeterli miktarda su verilmeli. Toprağı nemsiz kaldığı zaman kurur ve yapraklarını döker. Su miktarını anlamak için toprağına parmağınızla dokunun ve toprağı nemsiz ise suyunu yavaş yavaş dökün. Toprağını üç yılda bir değiştirmeli ve gerekirse vitamin desteği yapmalısınız.

bonsai-agaci-3

Bonsai Çeşitleri Hakkında Bilgi

Ardıç, Aser, Platanus, Ficus, Carpinus gibi özel ve hassas türleri bulunur. Renkli çiçek ve meyvelerden oluşan bonsai bitkileri ile sevdiklerinizin evine ya da ofisine doğayı sunun. İnternet üzerinden siparişinizi hemen vererek, istediğiniz adrese gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Özel budama işlemi ile hazırlanan bonsaileri sevdiklerinize yollayarak onları hep hatırladığınızı gösterebilirsiniz. Çok farklı türü bulunduğu için kataloglara bakmanız gerekir. Egzotik bir havayı yansıtan bonsai ağaç türleri ile kendinizi büyülü bir dünyanın içinde bulacaksınız.

Leave a Reply