Küçük Evlerde Bakılabilecek Çiçek Önerileri

Küçük evlerde az eşyanın bulundurulması ortam içinde oluşan hava akışını ve ahengin sağlanmasında destek olacaktır. Bu alanlarda pozitif enerjinin elde edilmesi için ise çiçek bitkilerin yer vermeniz önerilir.

mini-bonsai-agaci

Birçok farklı saksı çiçeği iç mekânda bakıma uygundur. Bu ürünler arasından tercihinizi yaparken iç mekânda için uygun olmasının yanı sıra çok alan kaplamayan tercihlere de önem vermeniz önerilir.

Aşağıdaki listede yer alan saksı çiçek bitkileri arasından tercihinizi yaparak ürün alım işlemine yer açabilirsiniz.

Sukulent

Sukulent bitkisi son zamanlarda farklı birçok türü ile ev ve iş yerlerinde kendine yer edinen saksı bitkileri arasında yer alıyor. Farklı türleri arasından tercihinizi yaparak evinizde doğanın pozitif enerjisine yer verebilirsiniz. Son derece hoş görselle sahip olan sukulentler kolay bakım özelliğine sahip olan özel bitkilerdir.

Kaktüs

Kaktüs seven ve bu saksı bitkilerinin tutkunu olanlar farklı birçok türe sahip olan çeşitlerine yer verebiliyor. Cam kenarlarında ya da farklı birçok ev içi alanda konumlandırabileceğiniz kaktüs bitkisinin alımında da iç mekâna uygun olan ve yayılıcı olmayan türlerini tercih etmeniz önerilir.

Menekşe

Özellikle Afrika menekşesi küçük evlere de bakımına uygun olan bitkidir. Doğu cephesine bakın pencere kenarında son derece mutlu olan bitki aynı zamanda mutfak alanlarında da daha fazla gelişim gösterir. Kolay bakıma sahip olan menekşelere de evinizde yer açabilirsiniz.

Leave a Reply