Telgraf Çiçeğinin Bakımı

Telgraf çiçeği olarak bilinen ve farklı çeşitlere sahip olan bitki özellikle yaprak renkleri ile dikkat çekiyor. Son derece hoş bir görsele sahip olan telgraf çiçeği kolay bakım özelliği ile de birçok ev ve iş yerinde görmeye alışık olduğumuz bitki çeşididir. Yaprak dökmeyen bir bitki olması sebebi ile de her mevsim güzelliğini muhafaza eder. Sürgün verme özelliği ile bulunduğu saksıyı kısa zaman içinde dolduracak olan telgraf çiçeği hoş bir görselliği sunarak oldukça etkili bir seçim olarak da karşımıza çıkıyor. Sevdiklerinize hediye olarak sunabileceğiniz telgraf çiçeği aranjmanları arasından yeşil yapraklı ya da mor yaprak yapısına sahip olan farklı seçimler arasından kararınızı vererek aranjman gönderiminizi yapabilirsiniz.

bonsai yetiştirmek

Sukulent gövdeli olan telgraf çiçekleri sukulent bakım özelliklerine de sahiptir. Sabah ve akşamları ideal güneş ışığını alması gelişimi için yeterlidir. Sulamada aşırıya kaçmamak ve kök yapısına zarar verecek kadar yoğun bir sulama işlemine yer verilmemesi önerilir.

Telgraf Çiçeği Aranjmanları

Evde ya da iş yerlerinde kapalı alanlarda bakıma uyum sağlayan telgraf çiçeği saksılı bitki çeşitleri arasında yer alıyor. Kısa sürede gelişim gösterebilen ve kolay bir bakım özelliğine sahip olan telgraf çiçeği aranjmanları arasından tercihinizi yaparak sevdiklerinize bu saksı çiçeğini hediye olarak gönderebilirsiniz. İş yeri açılışlarından iş terfi tebriklerine ve geçmiş olsun dileklerine kadar tüm gönderimlerinizde bu çiçeğe yer verebilirsiniz.

Leave a Reply